ثبت شرکت

به طور مثال برای راه اندازی شرکتهایی با مسئولیت محدود باید حداقل 2 نفر عضو داشته باشید و حداقل سرمایه a hundred هزار تومانی اعلام کنید. اما برای کمپانی های سهامی خاص باید ثبت شرکت حداقل 5 نفر عضو داشته باشید با شرایط خاص خودش که در صفحه تخصصی این نوع شرکت به تفصیل توضیح داده ایم. نام های ارائه داده شده توسط شما، از طرف مسئول مربوطه بررسی می شود و نام انتخاب می گردد.

  • به هیچ عنوان نباید بین اعضای هیئت مدیره و بازرسان شرکت، نسبتی خانوادگی یا خویشاوندی وجود داشته باشد.
  • تهیه دو نسخه از صورت جلسه هیات مدیره که این نیز باید به امضای مدیران مجمع رسیده باشد.
  • اعضا هيات مديره و مديرعامل شركت و همچنين موسسات و شركت هايي كه اعضاي هيات مديره و يا مديرعامل شركت شريكي يا عضو هيات مديره يا مديرعامل انها باشند.
  • از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به تقسیم مسئولیت هریک از شرکا بر اساس میزان سهام‌شان اشاره کرد.
  • در این حالت ارائه گواهی بانکی با رعایت ماده 184 بهمراه سایر مدارک به اداره ثبت شرکتها الزامی است.

در صورت پذیرفته شدن و آگهی شدن با وکیل مربوط به ثبت صدرا هماهنگ می شود که پرونده و واریزی های مربوطه در اداره ثبت انجام شود و در نهایت آگهی ثبت شرکت اخذ گردد . کلیه مدارک امضاء شده و مدارک هویتی گواهی های عدم سوء به اداره ثبت شرکت ها پست می شود که بعد از حداقل ۱ الی ۲ هفته نتیجه پرونده ارسالی از طریق سایت اعلام می شود. همانطور که جزء معایب شرکت های سهامی خاص گفته شد، شرکت های سهامی خاص باید 10 % از کل درآمد به عنوان مالیات شرکت محاسبه و وصول شده و از کل درآمد مشمول مالیات پس از کسر 10 % نسبت به بقیه بر طبق بندهای قانون مالیات های مستقیم اعمال می شه.

برای کسب اطلاعات مفید به منظور دوری از گرفتاری‎‌ها و مشکلات احتمالی، از مشاوره رایگان کارشناسان باتجربه ما بهره‌مند شوید. بستگی به نوع فعالیت و استراتژی کسب و کار ایشون داره که سهامی خاص ثبت کنند یا مسئولیت محدود اما چنانچه می خواهند فقط شخص ایشان در شرکت باشند می تواند مسئولیت محدود تک مدیرعاملی ثبت نمایند. لازم است 35 درصد سرمایه اولیه شرکت در حساب شرکت نزد بانک واریز گردد و فیش و گواهی بانکی همراه سایر مدارک به اداره ثبت ارسال گردد. واگذاری سهام در شرکت سهامی خاص، با تنظیم صورتجلسه تغییرات انجام می‌پذیرد، اما در شرکت‌های با مسئولیت محدود، برای انتقال سهام شرایط دشوارتری پیش‌بینی شده است. یکی از موضوعات مهم برای شروع ثبت شرکت انتخاب نام مناسب است.

ضمانت اجرای عدم ثبت شرکت سهامی خاص

نام شرکت، نوع فعالیت، آدرس شرکت مرکزی و شعبه ها با کد پستی هر کدام باید ذکر شود. اطلاعات مربوط به بازرسان شرکت مانند نحوه انتخاب ان ها و نیز مدت زمان ماموریت شان باید در اساسنامه بیاید. شما برای این کار به حداقل یک میلیون ریال سرمایه احتیاج دارید. مقررات راجع به حد نصاب لازم جهت تشکیل مجامع عمومی و ترتیب اداره ی آن ها. این شرکت که سهامدار شرکت تازه تاسیس است، باید نماینده ای را همراه با اسناد مثبت سمت، به شرکت معرفی نماید. شرکت باید سرمایه داشته باشد و سرمایه شرکت سهامی، نمی تواند کمتر از یک میلیون باشد.

در صورتی که مرکز اصلی شرکت شما در شهرستان باشد، کلیه امور اداری می بایست نزد دایره ثبت شرکت های اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان انجام گیرند. ۴- هنگامی که به علل و موجباتی سرمایه شرکت از این مبلغ کمتر شود شرکاء باید آن را تامین نمایند و یا اینکه آن را تبدیل به شرکت تضامنی یا مسئولیت محدود بنمایند. اعتبار شرکتهای سهامی از نظر گرفتن وام و تسهیلات بانکی و یا شرکت در مزایده ها از شرکت های مسئولیت محدود خیلی بیشتر است . شرکت سهامی خاص شركتي است بازرگاني كه تمام سرمايه آن منحصرا توسط موسسين تامين گرديده است. و سرمايه شرکت سهامی خاص به سهام تقسيم شده و مسئوليت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمي سهام انها است.

راهنمای ثبت و تاسیس شرکت سهامی خاص در سال ۹۹

۸٫ارائه اصل سند مالکیت در صورتی که بخشی از سرمایه شرکت جزء اموال غیر منقول باشد. برای تشکیل جلسات هیئت مدیره بیش از نصف اعضای هیئت مدیره باید در جلسه حاضر شوند. هیئت مدیره در جلسه اول خود از بین اعضا(اشخاص حقیقی) یک رئیس و یک نائب رئیس انتخاب می نمایند. مجمع عمومی از قدرت بالایی برخوردار است و مقررات شرکت را تعیین می نماید.

در صورتی که اسم یکی از شرکا در اسم شرکت قید شده باشد، حکم شریک ضامن در شرکت تضامنی را خواهد داشت. در پروسه ثبت شرکت می بایست دقت لازم صورت بگیرد و بسیار مهم است که مدیریت مالی و ارزیابی سطح بحرانی کوتاه مدت و بلند مدت ارزیابی شود. همه افراد با هر نسبت خانوادگی و فامیلی میتوانند در شرکت عضو بوده و سهامدار باشند ولی بازرسان شرکت نباید با اعضای هیئت مدیره نسبت فامیلی در طبقه ۱ (پدر و مادر و جد و جدات پدری و مادری و خواهر و برادر) داشته باشند. البته بازرسان اصلی و علی البدل میتوانند نسبت فامیلی در طبقه ۱ داشته باشند و همچنین هیئت مدیره هم میتوانند نسبت فامیلی در طبقه ۱ باهم داشته باشند. 13- در شرکت سهامی خاص، تشکیل مجمع موسسین، برخلاف شرکت سهامی عام الزامی نیست.

سهامدار باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد و اگر کمتر از آن است باید سرپرست او اوراق را امضاء نماید. شاید یکی از مهمترین مزایا این است که هر سهامدار فقط به اندازه سهام خود مسئولیت دارد. باید ۳۵ درصد از سرمایه شرکت در یک بانک در حساب مخصوص به خود شرکت بلوکه شود.

وقتی برند برای شرکت به ثبت میرسد، شرکت یک اصول خاص برای خود در نظر می گیرد و این رویکرد سبب می شود که همه چیز در وضعیت موقت یا دائم از سوی مالک به او منتقل شود. در شرکت های سهامی خاص نیاز است که بازرس اصلی انتخاب شود و همینطور بازرس عدل البدل نیاز است اما برای شرکت هایی که با مسئولیت محدود هستند این گزینه اختیاری است. انتقال سریع سهام ، جمع شدن سرمایه های اندک برای ثبت شرکت ،مسئولیت اندک سهامداران در شرکت های سهامی ، گرفتن سرمایه از طریق فروش سهام شرکت باعث جذب افراد به ثبت شرکت های سهامی خاص می باشد. تعرفه و هزینه‌های تاسیس شرکتسهامی خاص در تمام شهرهای ایران یکسان است. عمده مبالغ پرداختی به حساب اداره‌های دولتی واریز می‌شوند و مخارج پست مدارک و آگهی‌ها نیز معلوم هستند. حداقل هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در سال ۱۳۹۹ در سامانهموسسه آسان‌ثبت۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان (سیزده میلیون ریال) است.