گزارش عملکرد

این مؤسسه فعالیت خود را در سال ۱۳۷۷ با کسب مجوز از سازمان بهزیستی کشور به منظور نگهداری بیماران روانی مزمن آغاز نمود. هم چنین اعضای هیات مدیره باید فرم درخواست برای تاسیس موسسه خیریه را در 2 نسخه تکمیل نمایند. سامانه ثبت موسسه خیریه برای دسترسی و انجام امور ثبت و صدور مجوز سازمانهای مردم نهاد ایجاد شده است. ثبت موسسه خیریه برای جامعه ی ایرانی و کمک به برنامه های دولت، سند تحول جامع ملی مفید می باشد.

  • خیرین و داوطلبان معتقدند که عضویت در این خانواده بزرگ، علاوه‌ بر ایجاد یک حس خوب درونی و معنوی باعث می‌شود تا فرد رسالت و مسئولیت اجتماعی خود را به زیباترین وجه ممکن به‌جا آورد.
  • ۷) در صورت ارائه آگهی تاسیس سازمان مردم نهاد و سایر مدارک مربوطه، پروانه تاسیس و فعالیت سازمان مردم نهاد توسط دبیرخانه هیات نظارت استان صادر می‌شود.
  • تبصره ۷- نحوه جمع آوری کمک های مردمی موسسات براساس (دستورالعمل صدور مجوز و نظارت بر جمع آوری کمک های مردمی تشکل های غیر دولتی و موسست خیریه ) صورت می پذیرد.
  • موسسات خیریه به نهادها و سازمان هایی غیرانتفاعی و عام المنفعه اطلاق می شود که به صورت دولتی یا خصوصی و مردم نهاد در عرصه مسایل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی ، آموزشی و غیره فعالیت می کنند.

طرح ها و برنامه ها و سایر اقداماتی که در اساسنامه پیش بینی شده و به نحوی با وظایف یکی از وزارتخانه ها یا سازمان های دولتی ارتباط دارد، پس از کسب موافقت و با نظارت وزارتخانه یا سازمان دولتی ذی ربط به مرحله اجرا در خواهد آمد. تبصره ۲- موسسان یا صاحبان سرمایه موسسه حق هیچ گونه برداشت و یا تخصیص از محل کمک ها و هدایای دریافتی نقدی و غیر نقدی را ندارند. تبصره ۱- موسسان و وابستگان طبقات اول و دوم آنان (موضوع ماده ۱۸ قاون مالیات های مستقیم ) ؛ هیئت امناء و مدیران موسسه از انجام هر گونه معامله با موسسه ممنوع می باشند. در ادامه، بهتر است انواع موسسات را جهت کسب آگاهی، در رابطه با فعالیت ها و چگونگی تشکیل آنها، با هم بررسی کنیم. • با استقبال از نظرات و پیشنهادهای سازنده و با بسط فرهنگ انتقادپذیری با اطّلاع رسانی مناسب موجب افزایش اعتماد و نهادینه کردن رسالت و فلسفۀ امر خیر و نیکوکاری خواهیم شد.

واریز کمک هزینه معیشتی

دارالاکرام با ارائه گزارشات منظم مالی به حامیان و هم چنین ارائه گزارش های عملکرد خویش طی سال های گذشته توانسته است در زمینه جلب و جذب مشارکت های مردمی سابقه موفقیت آمیزی از خود برجای گذارد. مکان موسسه خیریه باید مورد تایید اداره بهزیستی شهرستان مربوطه قرار بگیرد. ورود به حوزه های جدید استراتژیک پژوهشی علت انتخاب مرکز توانمندسازی سازمان جهاد دانشگاهی تهران به عنوان …

شرایط تاسیس مرکز نیکوکاری

یک کپی از اجاره نامه یا سند مالکیت محل تاسیس موسسه خیریه باید ارائه دهید. پس از این که سمت اعضای اصلی مشخص شد، آن ها فرم صورت جلسه را در three نسخه پر کرده و امضاء می کنند. ثبت موسسه خیریه به دلیل مراحل و شرایط ویژه ای که دارا می باشد، نیاز به یک راهنما و مشاور دارد. در واقع قانون گذار به دلیل اهمیت و در عین حال تاثیرگذاری موسسات خیریه، تلاش ثبت شرکت برای کنترل و نظارت بر آن ها داشته است.نظارت بر آن ها از مرحله ثبت و تاسیس موسسه شروع می شود، شما باید هر نوع از فعالیت خیریه و غیرانتفاعی خود را در این چهارچوب قرار بدهید. در این مقاله به چگونگی ثبت موسسه خیریه و شرایط و مدارک ثبت خیریه میپردازیم. یکی از اهداف شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه توانمندسازی اعضای خود در حوزه‌های متفاوت می‌باشد.

در صورت تأیید حراست، مسئول دبیرخانه کمیسیون استان، پرونده مربوطه را در کمیسیون ماده26 استانی مطرح و در صورت موافقت اعضای کمیسیون، پروانه تأسیس ظرف مدت 3 روز صادر و اطلاعات آن در بانک اطلاعات مؤسسات غیردولتی ثبت خواهد شد. بهزیستی شهرستان ظرف مدت three روز اقدامات لازم را برای اخذ استعلام لازم از سایر مراجع انجام می‌دهد و پس از دریافت پاسخ های لازم مدارک را ظرف مدت 7 روز به دبیرخانه کمیسیون ماده26 استانی ارسال می‌کند. پس از آن ظرف مدت 5 روز دبیرخانه کمیسیون ثبت برند ماده26 استانی مدارک متقاضیان را بررسی کرده و مدارک لازم را برای اعلام نظر در خصوص صلاحیت فردی اعضای مؤسسه به حراست استان ارجاع می‌دهد. حراست حداکثر پس از 20 روز از تاریخ استعلام که پس از آن فقط یکبار(به درخواست حراست) و به مدت 10 روز دیگر قابل تمدید خواهد بود ، تایید یا عدم تایید صلاحیت متقاضیان را به دبیرخانه مربوطه اعلام می کند . اگر از اولین گام های ثبت موسسه، با مشاور متخصص این امر مشورت نموده باشید، می دانید چگونه می توان فرایند مذکور را تسهیل نمود.

کارکنان ذوب آهن اصفهان

تبصره 2- اکثریت لازم جهت تشکیل مجمع عمومی فوق العاده بار اول همان شرایط مجمع عمومی عادی می باشد و در بار دوم با حضور بیش از یک سوم اعضای امنا تشکیل می گردد. جلسه با حضور نصف به علاوه یک اعضاء در بار اول رسمیت یافته و با حضور هر تعداد از اعضاء در بار دوم تشکیل و رسمی خواهد بود. ماده ۱ – نام سازمان مردم نهاد مورد نظر موسسه خیریه مهر سهیلا است که در این اساسنامه به لحاظ رعایت اختصار موسسه نامیده می شود. 3- منظورنمودن تخفیف 10 % برای ثبت نام اعضای کتابخانه های عمومی سراسر کشور و کارکنان کتابخانه های عمومی و اعضای خانواده آنها در آزمون های برنامه ای گاج . همکاری مشترک برای ایجاد، توسعه، نگهداری، مدیریت و ارایه خدمات بر روی شبکه‌ی اختصاصی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بر بستر مخابرات ایرانکه بااستفاده از شبکهاینترانت، کلیهمراکز منتسب به نهاد کتابخانه‏های عمومی کشور در سطح ملی را به یکدیگر متصل می‏کند. مساعدت ۱۶ میلیارد ریالی مرکز نیکوکاری رهروان علی اکبر(ع) به نیازمندان منطقه…

کمک مالی به خانواده و افراد نیازمند در راستای اهداف خیرخواهانه این موسسات انجام می شوند. به عنوان مثال، در بعضی از مواقع، خانواده های نیازمندی که سرپرست آن مادر خانواده است، در تامین منابع مالی خود دچار مشکل جدی می شوند. همچنین، در خانواده هایی که سرپرست خانواده قادر به کار و کسب درآمد نیست، این کمک ها موجب بهتر شدن اوضاع ثبت تغییرات شرکت زندگی آنها می شود. مدیر عامل باید حداقل مدرک تحصیلی دیپلم داشته باشد و هم چنین دو نفر از اعضای هیات مدیره باید مدرک کارشناسی داشته باشند. در ایران موسسه های خیریه مسئولیت های مختلفی دارند از جمله ارائه خدمات مختلف به خانواده های بی بضاعت، زنان بی سرپرست، کودکان بد سرپرست یا بی سرپرست و بسیاری اقشار آسیب پذیر دیگر.

همه ما تا به حال داستان زندگی افراد نیازمند را از نزدیک دیده ایم یا شنیده ایم. بسیاری از افراد هستند که در تامین هزینه های خود دچار مشکل می شوند و نیاز به وام دارند. به عنوان مثال، برخی از خانواده های نیازمند در تهیه جهیزیه یا برگزاری مراسم عروسی فرزندان خود دچار مشکل می شوند.

جانبازان حالت اشتغال

موسسه خیریه غیر دولتی که می تواند به شکل انتفاعی یا غیر انتفاعی ثبت شود. جزئیات نحوه همکاری کمیته امداد برای تعامل و تفاهم با مؤسسه‌های خیریه اعلام شد. در میان انواع موسسه خیریه ما شاهد رشد خیریه های عمرانی ، مشاوره ای ، نگهداری و سرپرستی در سالهای گذشته بوده ایم.

خواهیم گفت که ثبت موسسه خیریه نیاز به صدور مجوز از وزارت کشور دارد، و این سامانه از طرف آن نهاد ایجاد شده است. قزوین – قائم مقام کمیته امداد استان قزوین از تأسیس مراکز نیکوکاری تخصصی در استان قزوین خبر داد. محک در بخش خیریه با کمک‌های مردمی توانسته تا پایان سال ۹۹ بیش از ۳۷۵۰۰ کودک مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان را تحت حمایت همه جانبه قرار دهد. در بخش درمان با بهره‌گیری از پزشکان برجسته و متبحر در بیمارستان فوق تخصصی محک پروتکل‌های درمانی را برای کودکان تعیین می‌نماید و همچنین مشاوره‌های درمانی نیز ارائه می‌دهند. در بخش تحقیقات نیز با موسسات مشابه تحقیقاتی داخلی و خارجی (انستیو گوستاوروسی فرانسه – موسسه تحقیقاتی رویان – موسسه تحقیقاتی ابن سینا – انستیتو کانسر تهران) فعالیت می‌کند.

پست شد در : misc