0 تا One Hundred ساخت اسم شرکت + 60 نمونه نام مناسب شرکت

نحوه انتخاب اسامی سه سیلابی ایرانی و ویژگی هایی که یک اسم شرکت باید داشته باشد. امروزه یکی از دغدغه هی ثبت شرکتها در اداره ثبت انتخاب بهترین و مناسب ترین نام برای شرکت می باشد که باید توسط موسسی شرکت ها اتخاذ شود . ثبت بهترین نام برای شرکت ملزم به داشتن تجربه و توانایی کافی در امر انتخاب نام بر طبق ویژگی های محصول می باشد . در ارتباط بودن با یک وکیل و کارشناس ثبتی مجرب و توانمند در امر ثبت شرکت هاشما را در راه پیشبرد اهدافتان راهنمایی کرده و باعث شناخت هرچه بیشتر افراد با محصول شما می شود .

کمپانی‌های ردبول، حلواشکری عقاب و جگوار نیز از این شیوه‌ی نام‌گذاری بصری استفاده کرده‌اند. اگر برند شما محدود به شهر یا جغرافیای خاصی نیست بهتر است برند خود را فراتر از مرز‌های جغرافیایی انتخاب کنید. ممکن است در حال حاضر محدوده‌ی فعالیت برند شما یک شهر یا منطقه باشد اما ممکن است در سال‌های آینده سراغ ثبت برند بازارهای جهانی و منطقه‌ای بروید. مشکلی که این‌جا وجود دارد این است که شرکت‌های بزرگ منابع مالی زیادی در اختیار دارند که ممکن است در یک کسب و کار کوچک در شروع نداشته باشد. کسب و کارهای بزرگ هزینه‌ی زیادی را برای تبلیغات و برندینگ خود انجام می‌دهند که کسب و کارهای کوچک قادر به انجام آن نیستند.

انتخاب نام برای شرکت

گاهی برخی سرواژه‌ها یا سرنام‌ها می‌توانند معنادار باشند و به راحتی مصطلح شوند. عده‌ای بر این عقیده هستند که مخاطبان با شنیدن اسم انتخابی باید تصویری را در ذهن مجسم کنند و از این طریق عبارت مورد نظر را به خاطر بسپارند. در نتیجه، باید ابتکار به خرج داد و از عناوین غیرخلاقانه و پیش‌پاافتاده حذر کرد. با تعداد محدودی از نام‌های ثبت شرکت در تهران انتخاب شده پیش مشتریان بالقوه/همکاران/ سرمایه‌گذاران بروید و از آنان نظرخواهی نمایید. برخی نام‌های برند یا نام شرکت در ایران ثبت شده‌اند ولی در کشورهای دیگر بسیار ناخوشایند بودند و یا اصلا قابل درک نیست که میزان ریسک را بالا می‌برد. گاهی اوقات، صاحبان کسب و کار نام‌هایی را انتخاب می‌کنند که کلمات بی‌معنی هستند.

اسامی زیبایی در همین مطلب وجود داره در صورت تمایل میتونید استفاده کنید . روی نام شرکت که چندسیلابی است زیاد وقت صرف نکنید چون خیلی مهم نیست. این روشی است که امروزه بسیاری از شرکت‌های ایرانی روی آن تمرکز دارند. مثلا نام شرکت شما کالاسازان خوشخواب هزاره سوم است و شما روی کلمه خوشخواب به عنوان نام تجاری خود تمرکز می‌نمایید.

انتخاب اسم خلاقانه برای شرکت

بحث تعیین نام شرکت ها، علاوه بر این که از جنبه کمی برخوردار است (تکراری نبودن در کل کشور) جنبه کیفی هم دارد و لازم است در تعیین نام به بحث تشابه اسامی و نام های ممنوع هم توجه شود. همچنين بايد گفت که استفاده از واژه ايران يا واژه هايي مانند « ملي ، ميهني ، ايراني » در اسم شرکت امکانپذير نيست و قوانين تجارت ما را از انتخاب چنين کلماتي در اسم شرکت منع مي کند. مثلا استفاده از نامی مانند “لوازم آشپزخانه مروارید” شما را به لوازم آشپزخانه محدود خواهد کرد.

اولین قدم برای ثبت یک شرکت انتخاب نام مناسب برای شرکت است.در نگاه اول شاید انتخاب نام برای شرکت مسئله پیچیده‌ای نباشد. ولی همه چیز به انتخاب یک نام برای شرکت معطوف نمی‌شود، نام یک شرکت هویت یک آن است و به مانند پرچم یک کشور است، همچنین نام یک شرکت بهتر است مرتبط با نوع فعالیت شرکت باشد. ولی جدای از همه این موارد برای انتخاب نام شرکت قوانینی هم وجود دارید که در ادامه در ۷ نکته این قوانین را مرور خواهیم کرد. بنابراین شرکاء با این انتخاب خود می توانند زمینه پیشرفت و توسعه شرکت خود را فراهم کنند.

  • عملکردی هوشمندانه در این مرحله می‌تواند کمک زیادی به صاحبان صنایع بزرگ و کوچک برای تصمیم‌گیری‌های بعدی آنها بکند.
  • اگر برند شما محدود به شهر یا جغرافیای خاصی نیست بهتر است برند خود را فراتر از مرز‌های جغرافیایی انتخاب کنید.
  • دوست عزیز برای راهنمایی با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.
  • هر شرکتی برای فعالیت نیاز به یک اسم منحصر به فرد دارد و اگر چه بخواهید در قالب شرکت فعالیت کنید باید آن را به ثبت برسانید.

هر برندی برای ثبت در زمینه های مختلف و پیش از اقدام نیاز به بررسی تخصصی دارد در صورت امکان شماره تماس ارسال بفرمایید . با موسسه برای دریافت مشاوره تلفنی و کم و کیف انجام کار تماس بگیرید. برای انتخاب نام شرکت مناسب می توانید با ما تماس بگیرید. ۱-۵ در صورتی که متقاضی به نتیج کارشناسی نام، اعتراض داشته باشد،مراتب را با ذکر دلایل خود در قالب فرم اعتراض ، به مرجع ثبت شرکت های بررسی کننده نام ، اعلام تا کارشناسی مجدد صورت پذیرد. برای استفاده از نام های پیشنهادی جهت ثبت شرکت به اینستاگرام ثبت نارین مراجعه فرمایید.

قوانین تعیین نام شرکت ها

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی انتخاب نام شرکت بپردازیم و نحوه صحیح انتخاب اسم را بیان کنیم. هنگامی که صحبت از موفقیت یک کسب و کار کوچک در میان است در واقع انتخاب اسم اهمیت بسیاری پیدا می کند. یک نام صحیح شرکت، می تواند شرکت شما را به اوج ببرد و از طرفی یک نام اشتباه نیز می تواند شرکت را به قعر بکشاند. اسم باید انتقال دهنده تجربه، ارزش، وجه تمایز محصولات و خدمات باشد. 20- اشخاص حقوقی که ثبت نام پیشنهادی آن ها مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح است باید پیش از ارایه تقاضای ثبت تاسیس به مرجع ثبت شرکت ها، به طریق مقتضی نسبت به اخذ مجوز اقدام و به ضمیمه مدارک تسلیم نمایند.

بعد از این کار هم باید منتظر بمانید تا کارشناس اداره ثبت مدارک شما را تائید کند و برای آگهی روزنامه آماده شوید. البته لازم به ذکر است که مراحل ثبت یک شرکت پیچیدگی های خاص خود را دارد، اما برای آن که از موضوع اصلی این مطلب یعنی اسم شرکت دور نشویم، به همین توضیح خلاصه بسنده کرده ایم. در صورتی که در کارشناسی دوم نیز نام پیشنهادی رد شد، متقاضی تغییرات شرکت می تواند با تکمیل فرم مربوط، مراتب اعتراض خود را با ذکر دلایل به اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری اعلام نماید .نظریه مسئول تعیین نام اداره مربوطه، نظر نهایی محسوب می شود. در بسیاری از مواقع به دلیل انتخاب اسم های شرکت به صورت عمومی، مجبور به اضافه نمودن یک سیلاب دیگر برای اسم شرکت سه سیلابی یا اسم سه حرفی خود خواهید بود.

راهنمای انتخاب اسم شرکتهای تجاری

پس انتخاب نام خوب و مناسب برای هر کاری بسیار مهم است ، چون این نام حتما میتواند در آینده آن کسب و کار تاثیر زیادی داشته باشد. با توجه به مطالبی که در بالا به آن اشاره داشتیم، باید بگوییم که انتخاب یک نام برای شرکت شما اهمیت بسیاری دارد و همین موضوع باعث می شود که حساسیت این کار هم افزایش پیدا کند. به همین دلیل باید قبل از انتخاب یک نام، با کارشناس های متخصصی در این رابطه مشورت کنید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

برای اطلاع دقیق از هزینه ثبت شرکت، مقاله‌ای نوشته ایم که تمامی تعرفه ها به طور کامل در آن بیان شده اند. یادآوری این نکته ضروری است که تمامی موارد بالا تنها به شرط ارائه رضایت‌نامه کتبی شخصیت حقوقی در قالب صورت‌جلسه هیئت‌مدیره قابل ثبت خواهد بود. نام انتخابی شرکت شما باید ریشه فارسی داشته باشد و کاملاً معنادار باشد. به عنوان نمونه، باید به جای واژه غیرفارسی «آپارتمان» از معادل فارسی آن یعنی «کاشانه» استفاده کرد. همچنین از «فن» به جای «تکنیک» و «تکنو»، از «فناوری» به جای «تکنولوژی»، از «درمانگاه» به جای «کلینیک» و از «سامانه» به جای «سیستم» باید استفاده کرد. چنانچه نام شخصیت حقوقی به صورت مقید ثبت شده باشد، امکان انتخاب نام جدید مشتق از آن به صورت مطلق برای شخصیت دیگری وجود ندارد.